Bitcoin Cena A powyżej 11.5K jako klucz BTC Cena metryczna sugeruje 12K Retest $

Bitcoin odzyskał ponad 11,5 tys. dolarów, co prowadzi inwestorów do sugestii, że wkrótce może dojść do ponownego ataku na 12 tys. dolarów.

Dziś cena Bitcoina (BTC) odbiła się od niedawnego niskiego poziomu 11.125 dolarów w dniu 11 sierpnia do 11.617 dolarów. Sugeruje to, że inwestorzy stają się optymistyczni, ponieważ kluczowe dane pokazują znaczną płynność BTC do 12.000 dolarów.

Migawka codziennych wyników rynkowych w kryptokur walucie

Codzienna migawka wydajności rynku kryptokurwalutowego. Źródło: Moneta360

W miarę wzrostu cen BTC, wiele dużych altcoins wzrosła w tandemie. Połączenie łańcuchowe (LINK), które przez cały tydzień odnotowywało silne wzrosty, odnotowało 19,6%-owy zysk. W międzyczasie żetony DeFi-related, takie jak Compound (COMP), Maker (MKR), Aave (LEND) i Cosmos (ATOM), odnotowały zyski w przedziale 20%-50%.

Wykres 4-godzinny XBT/USD

Powody, dla których handlowcy wciąż są byczy na Bitcoin’a.

Historycznie, cena Bitcoin przesunęła się w kierunku obszarów, które mają największą płynność i wieloryby mają tendencję do ukierunkowania obszarów z klastrem zleceń kupna lub sprzedaży w celu znalezienia wystarczającej płynności.

Na przykład, jeśli Bitcoin jest zbyt krótkotrwały, jest podatny na krótkotrwałą presję, ponieważ wieloryby są prawdopodobnie ukierunkowane na ceny likwidacji kortów. W przypadku likwidacji instrumentów krótkotrwałych, posiadacze instrumentów krótkotrwałych są zmuszeni do wprowadzenia na rynek zakupów, co powoduje popyt na zakup.

Pseudonimowy inwestor znany jako „Byzantine General“ przytoczył dane z Hyblockcapitalu, aby zasugerować, że istnieje wysoka płynność w przedziale od 11 500 do 12 000 USD. Wielu traderów najwyraźniej skróciło Bitcoin w drodze na dół, powodując obecność krótkich cen likwidacji na poziomie około 12.000 dolarów. Inwestor powiedział:

„Zielony dzień dzisiaj. Kto mógł pomyśleć? Cóż, oczywiście poza mną. Nadal dużo płynności nad nami. Mówię, żebyśmy kontynuowali.“

Poziomy likwidacji Bitcoinów na wykresie z niskimi ramami czasowymi Bitcoinów

Poziomy likwidacji Bitcoinu na wykresie z niskimi ramami czasowymi Bitcoinu. Źródło: Hyblockcapital

Inny popularny handlarz kryptoflami na Twitterze znany jako „Redxbt“, powiedział, że odzyskiwanie Bitcoin „może jeszcze mieć nogi“. Wygląda na to, że odnosi się on do wybuchu Bitcoin’a z poziomu oporu 11.550 dolarów, co wskazuje, że trend wzrostowy będzie się utrzymywał.

Te optymistyczne średnioterminowe prognozy od inwestorów pokrywają się z historycznie dokładnym wskaźnikiem, który sygnalizuje, że zbliża się bieg byków. Wskaźnik Bitcoin’a Hash Ribbon’a zapalił się po raz pierwszy od czasu, gdy zasygnalizował rajd, kiedy BTC zawisł na poziomie 9.500$.

Dostawca danych rynkowych Glassnode powiedział:

„Wskaźnik Bitcoin Hash Ribbon może być używany do identyfikacji dna rynku z powodu kapitulacji górników. Ostatnio wskazywał on na sygnał kupna, gdy Bitcoin Evolution wynosiła około 9.500 dolarów, co oznacza wzrost o ponad 20% od tego czasu“.

Euforia wkracza na rynek kryptoński
W ostatnich tygodniach na rynku kryptokurwalutowym obserwuje się znaczny wzrost apetytu na aktywa o małej i średniej kapitalizacji. Prowadzony przez szał DeFi, altcoins znacznie przewyższył Bitcoin od początku sierpnia.

Szef działu badań TradeBlock John Todaro powiedział:

„Ten rynek kryptograficzny przypomina mi wczesną połowę 2017 roku, kiedy większość mainstreamowych mediów zignorowała przestrzeń na dużą skalę, podczas gdy mid cap alts robił 10-15x.“

W średnim i długim okresie, silne występy altcoins może katalizować silny rajd Bitcoinów. Poprzednie cykle cenowe pokazują, że po znaczącym rajdzie rynku altcoinów następuje zazwyczaj rajd dochodowy, gdzie wpływy płyną do Bitcoinów i eterów (ETH).